Ühiskondlike algatuste inkubaator NULA alustab teist hooaega
14. märts 2017, Kärt KaasikKodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse korraldatava NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Kuus meeskonda saavad võimaluse osaleda kuuekuulises inkubaatoris, kus arendatakse oma ideed koos ekspertide ja mentoritega.
“NULA esimene hooaeg näitas, et Eestis on ideid ja meeskondi, kes mõtlevad ja tegutsevad selle nimel, et lahendada probleeme, mis meid moel või teisel puudutavad”, ütles KÜSKi toetusprogrammide juht Mari-Liis Dolenko. Dolenko lisas, et esimesel aastal oli osalemise vastu väga suur huvi ja inkubaatori läbimine andis kõikidele meeskondadele tõuke oma idee elluviimiseks.
Pirkko Valge Heateo Sihtasutusest tõi välja, et inimeste ja organisatsioonide ring, kes peavad oluliseks maailmamuutjaid toetada, kasvab alustaval hooajal veelgi. „Sellel aastal teeme tihedat koostööd näiteks ärikonsultatsiooniettevõtte PwC, personaliarendusettevõtte Fontese ning eduka iduettevõtte Transferwisega, kellel kõigil on jagada väärtuslikke teadmisi uutele algatajatele”, täiendas Valge.
Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas. Ideid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja võimalust kohtuda samast teemast huvitatud inimestega, pakuvad kaks inspiratsiooniõhtut – 28. märtsil Tallinnas ja 29. märtsil Tartus.
Mentoritena pakuvad meeskondadele tuge teiste professionaalide hulgas Gunnar Toomemets (Swedbank), Karla Agan (Eesti Energia), Kristjan Korjus (Starship), Tarmo Jüristo (Praxis), Ain Peil (Siseministeerium), Age Tomson (Haridus- ja Teadusministeerium), Kristi Klaasmägi (Noored Kooli), Keit Fomotškin (SPIN programm), Katriin Jüriska (Uuskasutuskeskus), Jaan Aps (Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik), Tarmo Meresmaa (PwC) ja Birgit Rootsi (JLP Kommunikatsioonibüroo) ning Kristina Udras (Fontes).
Eelmisel aastal saatis oma idee 85 meeskonda ning inkubaatorisse jõudis neist seitse. Stardiraha oma idee elluviimiseks said Vaikuseminutid, Topsiring ja Kalamaja Avatud Kool.
Rohkem infot NULA inkubaatori kohta saad www.nula.ee
LISAINFO:
Mari-Liis Dolenko
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vabaühenduste toetusprogrammi juht
mariliis@kysk.ee, 521 2422
Laura Kalda
Heateo Sihtasutuse portfellijuht
laura@heategu.ee, 5563 9986

„Ma armastan aidata“ keskkonnas annetati mullu rekordiliselt üle 340 000 euro
06. jaanuar 2021
Heateo SA ja Swedbanki asutatud „Ma armastan aidata“ keskkonnas annetati eelmisel aastal rekordiliselt 340 267 eurot. Enim toetati lastega tegelevad organisatsioone (27% annetustest) ning tervise valdkonna organisatsioone (24% annetustest), tugeva ühiskonna kategooria kogus vastavalt 21% annetustest, loomadega tegelevad organisatsioonid 18% ning haridusvaldkond 10% annetustest.

Pirkko Valge: südikusest ja uute olukordadega kohanemisest
22. detsember 2020
Mööduv aasta on pannud proovile meie kõigi südikuse. Keerulised hetked näitasid, kui oluline on nii lähedaste kui ka kogukonna toetus ja oleme seda tundud läbi aasta. Illustratsiooni autor on Eiko Ojala.

Haridusjuhtide Praktikaprogrammi pilootaasta kokkuvõte
22. detsember 2020
Hariduse tulevikku mõjutab olulisel määral selle juhtimise kvaliteet, mistõttu on ka Heateo Haridusfondi üheks eesmärgiks toetada algatusi, mis panustavad koolijuhtimise kvaliteedi tõusule ning aitavad selles vallas positiivseid muutusi luua. Selle jaoks, et anda koolijuhtidele sügav sissevaade kaasaegse juhtimiskultuuriga ettevõtete igapäeva ja toimimismudelitesse sündis kolme sektori koostöös Haridusjuhtide Praktikaprogramm.