Menüü

Ühiskondlike algatuste inkubaator NULA alustab teist hooaega

14. märts 2017, Kärt Kaasik
75 000 eurose auhinnafondiga inkubaator, mis keskendub ühiskondlike algatuste arendamisele, alustab teist hooaega ja ootab kuni 11. aprillini lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse korraldatava NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Kuus meeskonda saavad võimaluse osaleda kuuekuulises inkubaatoris, kus arendatakse oma ideed koos ekspertide ja mentoritega.


“NULA esimene hooaeg näitas, et Eestis on ideid ja meeskondi, kes mõtlevad ja tegutsevad selle nimel, et lahendada probleeme, mis meid moel või teisel puudutavad”, ütles KÜSKi toetusprogrammide juht Mari-Liis Dolenko. Dolenko lisas, et esimesel aastal oli osalemise vastu väga suur huvi ja inkubaatori läbimine andis kõikidele meeskondadele tõuke oma idee elluviimiseks.


Pirkko Valge Heateo Sihtasutusest tõi välja, et inimeste ja organisatsioonide ring, kes peavad oluliseks maailmamuutjaid toetada, kasvab alustaval hooajal veelgi. „Sellel aastal teeme tihedat koostööd näiteks ärikonsultatsiooniettevõtte PwC, personaliarendusettevõtte Fontese ning eduka iduettevõtte Transferwisega, kellel kõigil on jagada väärtuslikke teadmisi uutele algatajatele”, täiendas Valge.


Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas. Ideid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja võimalust kohtuda samast teemast huvitatud inimestega, pakuvad kaks inspiratsiooniõhtut – 28. märtsil Tallinnas ja 29. märtsil Tartus.


Mentoritena pakuvad meeskondadele tuge teiste professionaalide hulgas Gunnar Toomemets (Swedbank), Karla Agan (Eesti Energia), Kristjan Korjus (Starship), Tarmo Jüristo (Praxis), Ain Peil (Siseministeerium), Age Tomson (Haridus- ja Teadusministeerium), Kristi Klaasmägi (Noored Kooli), Keit Fomotškin (SPIN programm), Katriin Jüriska (Uuskasutuskeskus), Jaan Aps (Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik), Tarmo Meresmaa (PwC) ja Birgit Rootsi (JLP Kommunikatsioonibüroo) ning Kristina Udras  (Fontes).


Eelmisel aastal saatis oma idee 85 meeskonda ning inkubaatorisse jõudis neist seitse. Stardiraha oma idee elluviimiseks said Vaikuseminutid, Topsiring ja Kalamaja Avatud Kool.


Rohkem infot NULA inkubaatori kohta saad www.nula.ee

LISAINFO:

Mari-Liis Dolenko

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vabaühenduste toetusprogrammi juht

mariliis@kysk.ee, 521 2422


Laura Kalda

Heateo Sihtasutuse portfellijuht

laura@heategu.ee, 5563 9986


Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks

25. mai 2023

Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!

05. mai 2023

Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel

05. mai 2023

Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.

Vaata kõiki uudiseid