Menüü

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!

05. mai 2023, Katrin Arvisto
Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Heateo ümber on palju vabatahtlikke, kes panustavad oma professionaalseid oskusi ja teadmisi suure ühiskondliku mõjuga algatustesse. Võimalusi selleks on palju - ekspertide, mentorite või strateegiliste arendusprojektide läbiviijatena. Sellest aastast on Heateos Aktiivsete Kodanike Fondi* toel käimas ka suurem arendusprojekt, et professionaalset vabatahtlikkust veelgi suuremalt tutvustada ja uusi inimesi panustama kutsuda.

Selle raames toimuvad läbi aasta mitmed üritused, kus me räägime nii vabatahtlike kui vabaühenduste lugusid ja jagame inspireerivamaid case studysid meie kogemustest. Selleks, et vabatahtliku töö võimalused oleksid huvilistele paremini nähtavad ja kättesaadavad, uuendame aasta teises pooles Heateo kodulehekülge. Näeme, et see strateegiline suund loob olulist väärtust vabaühendustele nende võimekuse tõstmisel.

Sarja esimene üritus toimub juba 16. mail, algusega kell 16.00 Heateo Hubis Telliskivis ja meil on külas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Diana on töötanud pikalt erasektoris, aga viimased kolm aastat juhtinud Eesti üht edukamat sotsiaalset ettevõtet. Uuskasutuskeskus on üks organisatsioonidest, kes kaasab vabatahtlikke oma töösse, aga rakendab ka ise Heateo kogukonnas olevaid vabatahtlikke. Diana räägib oma inspireeriva loo, kuidas ta jõudis erasektorist Uuskasutuskeskuse tegevjuhiks ning mis on olnud tema suurimad õppetunnid sellel teekonnal.

Ajakava:
🕓16.00-16.20 Kogunemine
🕟16.20-17.20 Diana Paakspuuga vestleb Heateo tegevjuht Pirkko Valge
🕠17.20-18.00 Vestlused jätkuvad vabamas vormis

Üritus on eesti keeles ja tasuta, kuid kohtade arv on piiratud ja eelregistreerimine vajalik: bit.ly/heateojutud

Soovid Heateo kogukonnaga liituda? Vaata lähemalt: heategu.ee/liitu


*Üritus toimub Heateo kogukonna programmi raames. Programmi rahastab Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid