Menüü

NULA viies hooaeg tõi kodudesse e-lapsehoidja, eakateni digisuhtluse, koolidesse helirännakud

19. november 2020, Kärt Kaasik
Selle nädalaga jõudis lõpule NULA inkubaatori viies hooaeg, kus tegeleti ühiskondlikele murekohtadele uudsete lahenduste väljatöötamisega. Poole aasta jooksul arendasid oma algseid ideid toimivateks lahendusteks kümme meeskonda, kellest kolmel on võimalik saada 25 000 euro suurune starditoetus oma lahenduse elluviimiseks.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) juhataja Anneli Roosalu sõnul on NULA inkubaator ilmekalt näidanud, et inimesi, kes märkavad ühiskondlikke probleemkohti ja on valmis nende leevendamiseks ise midagi ette võtma, on Eesti ühiskonnas rõõmustavalt palju. “Juba see fakt, et viie aasta jooksul on NULAsse esitatud ligi 400 ideed, annab aimu kodanikualgatuse tugevusest Eestis,” tõi Roosalu välja.

Nagu varasematel aastatel, on ka tänavu kolmel algatusel võimalik saada Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt 25 000 euro suurune starditoetus. Kuus algatust on oma taotluse selleks esitanud. “Taotlusi hindavatel ekspertidel ja nõukogul seisab ees päris keeruline valik, sest on näha, et kõik meeskonnad on oma lahendused väga põhjalikult läbi mõelnud,” märkis Anneli Roosalu ja lisas, et KÜSKi otsus starditoetuse saajate kohta tuleb veel enne jõule.

Algusest saati on NULA inkubaatori programmi läbi viinud Heateo Sihtasutus. Sihtasutuse tegevjuhi Pirkko Valge hinnangul on osalejad alati osanud võtta programmist enda jaoks maksimumi. “Inkubaatoris on algatuste eestvedajail võimalus arendada oma ideid väga erinevate nurkade alt ja mul on tõeliselt hea meel, et mentorite ja juhendajatena on neile abikäe ulatanud oma ala tipud edukatest Eesti ettevõtetest,” rääkis Valge. Aastate jooksul on NULA osalejaid toetanud Avaron, Fontes, Pipedrive, Playtech, PwC Eesti, Transferwise, Veriff.

Sellel aastal osales NULA inkubaatori programmis kümme algatust, mis leevendavad muuhulgas kooliõpilaste vaimse tervise muresid, hõlbustavad väikelaste kõnearengu jälgimist, pakuvad uudseid lahendusi lapsehoiuks, aitavad hooldekoduelanike üksildustunnet leevendada, vähendavad toiduraiskamist jne. Kõigi tänavuste ja ka eelmiste aastate algatuste kohta saab lähemalt lugeda NULA kodulehelt. Varasematel aastatel on NULAst tuule tiibadesse saanud näiteks Asendusõpetajate süsteem, Vaikuseminutid, Topsiring, Jututaja, Tugitakso, Köömen jpt.

NULA on Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator, mille kutsusid 2016. aastal ellu Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Heateo Sihtasutus. Viie aasta jooksul on NULAsse esitatud ligi 400 ideed, neist 40 algatust on jõudnud inkubaatorisse. KÜSKi starditoetusena on seni välja antud 300 000 eurot, tänavused starditoetuse saajad selguvad detsembris.

Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks

25. mai 2023

Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!

05. mai 2023

Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel

05. mai 2023

Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.

Vaata kõiki uudiseid