Menüü

NULA seitsmenda hooaja 10 parimat ideed selgunud

26. aprill 2022, katrin
Tänavu laekus NULA inkubaatorisse 73 ideed, mille eesmärk on leida lahendusi mõnele ühiskondlikule probleemile. Oma eriala tippspetsialistid lugesid läbi kõik saabunud ideed ning valisid välja kümme meeskonda, kes asuvad oma esialgsest ideest arendama toimivat lahendust.

"Sel aastal tuli palju ideid erinevate veebipõhiste lahenduste jaoks. Need aitavad olulistel algatustel kiiremini üle Eesti laieneda. Tore on näha, et pakutakse ideid väga erinevatele sihtrühmadele ning hariduse ja tervise teemade kõrval on seekord mõeldud ka linnaruumile," ütles Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge. "Iga-aastased NULA konkursid näitavad hästi, et uuenduslikud lahendused on meie inimeste peades olemas, oluline on need läbimõeldult ellu viia ja sihtrühmani tuua, sest vaid nii muutub ühiskond paremaks," lisas ta.


NULA 2022. aasta inkubaatorprogrammis jätkavad järgmised ideed ja meeskonnad:

NOORTE VABAMU/NoVa
NoVa pakub eesti ja vene keelt kõnelevatele noortele võimalust kaasaegseid teadmisi omandada kooli kõrvalt endale sobival ajal, kohas ja tempos. Iseõppijad saavad jälgida oma personaalset õpiteed ja luua oma eakaaslasi kõnetavat sisu, et noored ei muutuks vaid passiivseteks infotarbijateks.

DIGIÕPS
Digiõps viib omavahel kokku kvalifikatsiooniga aineõpetaja, kes võib asuda ükskõik millises maailma paigas, ja kooli, kus vajatakse aineõpetajat. Klassiruumis olevad õpilased kohtuvad veebitundi andva õpetajaga ekraani vahendusel. Lahendus aitab leevendada kvalifitseeritud õpetajate puudust ja vähendab kvaliteedilõhet maa- ja linnakoolide vahel.

LIHTSAS KEELES
Alates 2025. aasta suvest on digitaalne ligipääsetavus (sh info lihtsas keeles) kohustuslik kõigile toodetele, teenustele ning avaliku sektori veebisaitidele ja mobiilirakendustele. Lihtsat keelt vajavad eelkõige intellektipuudega inimesed, eesti keelt emakeelena mitte rääkivad inimesed, lugemisraskustega inimesed, eakad ja lapsed. Lihtsas Keeles on kuutasupõhine lahendus, mis teeb lihtsa keele tõlked kättesaadavaks igal Drupali või Wordpressi lehel.

KOOLIRATAS
Algatuse eesmärk on edendada rattaga liikumist koolilaste seas ning astuda sellega vastu tervise- ja kliimakriisile. Selleks töötatakse välja rattasõbraliku kooli sertifikaat, põhimõtted ja hindamise metoodika.

LELUELU
Leluelu edendab taaskasutust ja kujundab keskkonnasõbralikumaid tarbimisharjumusi, pakkudes võimalust mänguasju vahetada selleks sobivas veebikeskkonnas

RESTAILIT
ReStailit on tellimuspõhine stilistika rõivaringluse teenus, mille eesmärk on ühelt poolt pakkuda riidekapi värskendust jalajälge kasvatamata ning teiselt poolt riiete rendileandjale passiivse tulu teenimise võimalust. Eeltäidetud küsimustiku põhjal saab klient otse oma koduuksele virtuaal-stilisti poolt kokku sobitatud rendi-rõivaste paki, mis võimaldab kliendil lubada endale süümepiinade vaba riidekapi uuendust. Idee elluviimisel jääks ainuüksi 1000 kliendiga poeriiulitele 48 000 rõivaeset.

PRESS-F
Tegemist on grafitikunstnikke ja oma ehitistele maalinguid lubavaid kinnisvaraomanikke ühendava portaaliga, mille eesmärk on luua mitmekesine linnaruum, mis on avatud, puhas ja inspireeriv.

OM NOM
Om Nom vabastab ülekoormatud lapsevanemad köögiikkest! Algatus võtab koduse menüü planeerimise ja valmistamise enda õlule ning toob värskelt valminud peretoidu otse lauale. Selle tulemusena on lapsevanematel rohkem aega ja vähem pingeid.

MYBABYCARE
MyBabycare on e-kursus, mille läbimise järel saab osaleja omandada mitte ainult lapsehoidja või abiõpetaja elukutse, vaid lisaks ka ainulaadseid teadmisi, kuidas alustada oma äri ilma finantsbaasi omamata. Kursuse läbinu saab avada kodus mini-lastehoiu.

TUKSU TEISE SÜDAMES!
Eestis ei ole piisavalt regulaarseid veredoonoreid, mistõttu napib verekeskustes verevarusid ja see seab paljude elud ohtu. Algatus "Tuksu teise südames" jagab infot doonoriks olemise kohta ning loob harjumuse regulaarseks vereannetuseks.

Välja valitud 10 meeskonda alustavad NULA inkubaatori koolitusprogrammiga juba 13. mail ning jätkavad kuni sügiseni, mil selguvad kuni kolm parimat, kes saavad Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt 25 000-eurose stardiraha.

Vaata lisaks: NULA inkubaatori koduleht

Kuhu kaovad noored õpetajad?

04. oktoober 2022

Uus kooliaasta on praeguseks juba üle kuu aja kestnud ja nii õpilastel kui õpetajatel on olnud aega koolieluga harjuda. Neile, kes käivad kooliteed juba mitmendat aastat, on kohanemine ilmselt olnud lihtsam. Esimese klassi lastele ja alustavatele õpetajatele aga on kõik uus ja põnev, kohati ehk veidi hirmuski. Koos õppeaasta algusega kõlavad järjest kõvemini hääled kvalifitseeritud õpetajate puudusest, läbipõlemisest ja õpetajatöölt lahkumisest. Neist viimasele küsimusele – kuidas püsivad õpetajad just õpetajatööl ning millistele ametikohtadele edasi liigutakse – otsiski statistikaamet sel kevadel ja suvel vastuseid Heateo Haridusfondi tellimusel.

Pirkko Valge: pöörame õpiharjumused pea peale

30. september 2022

"Haridusmaastikul on juhtunud see, et õpilaste hindamise tuules on õpetajad ise hakanud kartma eksimist. Õpetaja peaks justkui olema valmis alates esimesest päevast, kui ta klassi ette läheb, ja püsima eksimatuna kuni viimaseni. Eksimused käivad aga paratamatult arenguga kaasas," kirjutab Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge Heateo värskes uudiskirjas. Juttu tuleb uudsetest lahendustest, mis aitavad õpetajatel samm-sammu haaval ja õpipartnerite toel end arendada.

Artur Taevere: koole ja õpetajaid tuleb toetada järjepidevalt

28. september 2022

Heateo Haridusfondi uue perioodi esimene toetus läks Eestis uudse Arengusammude programmi arendamiseks. Tegemist on Inglismaa õpetajate seas väga populaarse Steplabi platvormi spetsiaalselt Eesti õpetajate jaoks kohandatud versiooniga, mille juurutamist ja arendamist veab eest Artur Taevere. Intervjuus räägib Artur lähemalt nii Arengusammude sisust kui ka oma töistest tegemistest eri paigus üle maailma.

Vaata kõiki uudiseid