Menüü

NULA inkubaatorisse esitati 82 ideed

08. aprill 2019, Kärt Kaasik
Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse esitati sel aastal 82 ideed, mis võiksid asuda lahendama mõnda Eesti ühiskonna olulist kitsaskohta. Ideed puudutasid erinevaid valdkondi haridusest eakate hoolduse ning ringmajanduseni.


Kõik esitatud ideed läbivad hindamisprotsessi, neid vaatavad analüütilise pilguga erinevad oma ala eksperdid, kelle hulka kuuluvad nii ministeeriumite, erasektori kui vabaühenduste esindajad. 26. aprilliks selguvad kümme meeskonda, kes jätkavad oma idee arendamist kuuekuulises inkubaatoris, saades igakülgset tuge nii koolituste kui mentorluse käigus.

“Nagu ka möödunud aastatel, oli ka sel aastal üheks populaarsemaks valdkonnaks, milles ideid esitati, haridus,” tõdes NULA inkubaatori projektijuht Marleen Pedjasaar. “Samuti puudutasid mitmed lahendused just eakaid või tööturgu - on näha, et ühiskonnas aktuaalsed teemad või kitsaskohad on pannud inimesi mõtlema, kuidas panustada märgatud probleemide lahendamisse,” tundis Marleen heameelt.

“Sel aastal oleme lubanud inkubaatorisse mittepääsenud ideed ka NULA veebilehele üles riputada, et idee esitaja saaks leida mõttekaaslasi või viia idee ellu ka ilma inkubaatori abita,” kommenteeris Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetuste juht Mari-Liis Dolenko. “Ja juba paari nädala pärast saame jagada häid uudiseid neile, kes oma nutikaid ideid meile 25. aprillil esitlema tulla saavad,” rääkis Mari-Liis konkursi edasisest käigust.

Poole aasta jooksul saavad meeskonnad uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudeli loomisest, mõju hindamisest ja kommunikatsioonist. Koolituspäevade kõrval on olulisel kohal personaalne mentorlus, mida pakuvad oma ala tipud nii era- kui avalikust sektorist.

Novembri alguses ootab Kodanikuühiskonna Sihtkapital inkubatsiooni läbinutelt juba põhjalikult läbimõeldud lahendusi ja tegevusplaane edasiseks ning toetab kuni kolme algatuse käivitamist kuni 25 000 euroga.


Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks

25. mai 2023

Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!

05. mai 2023

Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel

05. mai 2023

Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.

Vaata kõiki uudiseid