NULA inkubaatori algatused on jõudnud otsustava hetkeni
30. september 2021, Katrin ArvistoSellel hooajal osales NULA inkubaatoris kokku 11 meeskonda, neist seitse läbis programmi täies mahus.
NULAle omaselt suunasime kõik meeskonnad kohe hästi praktiliste tegevuste juurde. Kui lean-meetodi ja teenuse disaini koolitusel oli probleem ja sihtrühmad defineeritud ning prototüüp välja töötatud, asuti lahendust sihtrühma peal testima. Paralleelselt analüüsiti teisi sarnaseid teenuseid ja visualiseeriti enda oma. See kõik toimus tootedisainer Brett-Astrid Võmma juhendamisel. Meie väga hea partneri Fontese abil süveneti kohe ka meeskonnarollidesse ja grupidünaamikasse, lisaks analüüsis Fontes meeskondade tiimiprofiile ja viis läbi meeskonna juhtide kovisiooni.
Pärast vahevalikut ja põgusat suvepuhkust jätkas oma teekonda seitse algatust. Esimene näost-näkku kohtumine toimus NULA kommunikatsioonipäeval, mida juhtis Playtechi turundus- ja kommunikatsioonijuht Kärt Kaasik. Tegusasse päeva mahtus kommunikatsioonieesmärkide seadmine, oma sihtrühmade infotarbimisharjumuste kaardistamine, põhisõnumite sõnastamine jpm. Mõju juhtimise koolitusel mõtlesid meeskonnad Jaan Apsi juhendamisel läbi, mis ja kelle jaoks nende tegevuse tulemusena paremaks muutub. Luubi all olid vajadused, lahendused, indikaatorid, mõõtmine ning iga algatuse tervikliku mõju mudel ehk muutuse teooria.
Viimasena kohtusid algatused finantspäeval, kus Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge tegi alustuseks põhjaliku sissevaate ühiskondlike algatuste rahastamisse, juttu oli erinevatest tuluallikatest ja koos arutati, millised rahastusallikad sobivad MTÜdele, millised OÜdele. Seejärel jagasid oma kogemusi kaks inspireerivat esinejat – Teibi Torm, kelle eestvedamisel sai NULAst alguse Asendusõpetajate programm ning Kelly Lilles, lastele mõeldud nutirakenduse ALPA Kids looja.
Koolitusprogramm sai küll läbi, aga algatuste töö veel jätkub. Oktoobri keskel on Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt välja pandud starditoetuse taotlemise tähtaeg, kus kuni kolmel algatusel on võimalus saada 25 000 eurot oma lahenduse käivitamiseks. Kõik meeskonnad kohtuvad veel novembri alguses, et inkubaatori kuuendale hooajale üheskoos punkt panna.
---
NULA inkubaatori kutsusid 2016. aastal ellu Kodanikuühiskonna Sihtkapital koostöös Heateo Sihtasutusega ning kuue hooaja jooksul on inkubaatorisse esitatud ligi 500 ideed mõne ühiskondlikult olulise probleemi lahendamiseks. Inkubaatorist on välja kasvanud mitmed tuntud algatused, teiste seas Vaikuseminutid, Asendusõpetajate programm, Köömen, Jututaja ja e-lapsehoidja.

Värskeid koostöid!
21. september 2023
September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi
20. september 2023
Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid
19. september 2023
Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.