NULA inkubaator ootab Eesti ühiskonda paremaks muutvaid ideid
18. veebruar 2020, Kärt Kaasik„Alustame NULAga viiendat hooaega ja loodame näha ka tänavu niisama leidlikke ja uuenduslikke lahendusi nagu on toonud eelmised aastad. Inkubaator on aidanud tõeliselt toimivateks lahendusteks kasvada näiteks Vaikuseminutitel, mis parandab enesejuhtimisharjutuste abil Eesti õpilaste keskendumisvõimet või näiteks Topsiringil, mis asendab ühekordsed topsid korduvkasutatavatega,“ tõi välja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali koordinaator Mariliis Saaret.
„Kui ühiskonnas on midagi, mis närvi ajab, siis ise tegutsema hakkamine on kõige kiirem võimalus midagi muuta. Näiteks pakkuda välja oma lahendus ja kandideerida sellega NULA inkubaatorisse, et ideest võiks kasvada tõeliselt mõjus algatus,“ ütles NULA inkubaatori projektijuht Agnes Miidla. „Inkubaatoris saavad omavahel kokku kodanikualgatus ja ettevõtluskogemus. Pannes kõrva taha kogenud mentorite soovitusi, samal ajal oma ideed läbi proovida ja edasi arendada – nii kujunevadki algatused, mis jäävad tegutsema ka pärast inkubaatorist väljakasvamist,“ lisas Miidla.
NULA inkubaatori käivitasid 2016. aastal Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja Heateo Sihtasutus eesmärgiga leida uuenduslikke lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga.
Enne ideede esitamise lõpptähtaega 23. märtsil toimub Eesti eri paigus kolm inspiratsiooniõhtut. Seal saab koguda mõtteid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja kohtuda samast teemast huvitatud inimestega. Inspiratsiooniõhtud toimuvad 11. märtsil Tartus, 12. märtsil Tallinnas ja 18. märtsil Narvas.
NULA inkubaatorisse esitatud ideede seast valitakse kümme parimat, mis saavad oma lahendust edasi arendada kuuekuulises inkubaatoris koos kogenud ettevõtjate ja ekspertidega. Aasta lõpus selguvad kolm algatust, mis saavad Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt kuni 25000 € suuruse starditoetuse.
Kodanikuühiskonna Sihtkapital on Siseministeeriumi haldusalas olev organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Aastatega on erinevate konkursside ja taotlusvoorude raames arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud tuhandeid kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti.
Heateo Sihtasutus kasvatab ja käivitab ühiskondlikke probleeme lahendavaid algatusi aastast 2003. Heateo portfellist on teiste hulgas sirgunud organisatsioonid nagu SA Noored Kooli, MTÜ Uuskasutuskeskus ja SA Kiusamisvaba Kool.

Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks
25. mai 2023
Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!
05. mai 2023
Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel
05. mai 2023
Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.