NULA inkubaator ootab Eesti ühiskonda paremaks muutvaid ideid
05. märts 2019, Kärt KaasikKuus kuud kestev 75 000 € suuruse auhinnafondiga NULA inkubaator, mis keskendub ühiskondlike algatuste arendamisele, alustab neljandat hooaega. Lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele oodatakse 4. aprillini.
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas.
“NULA inkubaator on suurepärane võimalus töötada koos tipp-spetsialistidega, et heast ideest sünniks reaalselt toimiv lahendusmudel. Senine 3-aastane kogemus on andnud meile teiste hulgas näiteks Topsiringi, kes ühekordsete topside kasutust ühiskonnas vähendab, või Tugitakso, kes erivajadustega inimeste transpordimuresid leevendab,” sõnas Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetuste juht Mari-Liis Dolenko.
“Ootame kandideerima kõiki, kellel mõni hea idee peas tiksumas on - sõltumata sellest, kas ideed on juba veidi edasi arendatud või on see alles hiljuti tekkinud. NULA on just sobiv koht, kus teha midagi ise ära, et elu Eestis kõigile parem oleks ja saada seejuures julgust, teadmisi ja uusi kontakte oma ala professionaalidelt,” julgustas NULA inkubaatori projektijuht Marleen Pedjasaar kandideerima.
Mõtteid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja võimalust kohtuda samast teemast huvitatud inimestega, pakuvad kolm inspiratsiooniõhtut – 20. märtsil Tartus, 21. märtsil Tallinnas ja 27. märtsil Narvas. Ideid saab esitada ja lisainfot uurida kuni 4. aprillini inkubaatori kodulehel
Kümme parimat lahendust saavad oma ideed edasi arendada kuuekuulises inkubaatoris koos professionaalsete ekspertide ja mentoritega. Aasta lõpus selguvad kolm algatust, mis saavad Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt 25 000 € suuruse starditoetuse.
Kodanikuühiskonna Sihtkapital on Siseministeeriumi haldusalas olev organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Aastatega on erinevate konkursside ja taotlusvoorude raames arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud tuhandeid kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti.
Heateo Sihtasutus kasvatab ja käivitab ühiskondlikke probleeme lahendavaid algatusi aastast 2003. Heateo portfellist on teiste hulgas sirgunud organisatsioonid nagu SA Noored Kooli, MTÜ Uuskasutuskeskus ja SA Kiusamisvaba Kool.
Lisainfo
Marleen Pedjasaar
Heateo Sihtasutuse projektijuht
marleen@heategu.ee, 551 5011
Mari-Liis Dolenko
Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetuste juht
mariliis@kysk.ee, 521 2422

„Ma armastan aidata“ keskkonnas annetati mullu rekordiliselt üle 340 000 euro
06. jaanuar 2021
Heateo SA ja Swedbanki asutatud „Ma armastan aidata“ keskkonnas annetati eelmisel aastal rekordiliselt 340 267 eurot. Enim toetati lastega tegelevad organisatsioone (27% annetustest) ning tervise valdkonna organisatsioone (24% annetustest), tugeva ühiskonna kategooria kogus vastavalt 21% annetustest, loomadega tegelevad organisatsioonid 18% ning haridusvaldkond 10% annetustest.

Pirkko Valge: südikusest ja uute olukordadega kohanemisest
22. detsember 2020
Mööduv aasta on pannud proovile meie kõigi südikuse. Keerulised hetked näitasid, kui oluline on nii lähedaste kui ka kogukonna toetus ja oleme seda tundud läbi aasta. Illustratsiooni autor on Eiko Ojala.

Haridusjuhtide Praktikaprogrammi pilootaasta kokkuvõte
22. detsember 2020
Hariduse tulevikku mõjutab olulisel määral selle juhtimise kvaliteet, mistõttu on ka Heateo Haridusfondi üheks eesmärgiks toetada algatusi, mis panustavad koolijuhtimise kvaliteedi tõusule ning aitavad selles vallas positiivseid muutusi luua. Selle jaoks, et anda koolijuhtidele sügav sissevaade kaasaegse juhtimiskultuuriga ettevõtete igapäeva ja toimimismudelitesse sündis kolme sektori koostöös Haridusjuhtide Praktikaprogramm.