NULA inkubaator kutsub pakkuma lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele
03. märts 2021, Kärt KaasikNULA inkubaatori projektijuhi Agnes Miidla kinnitusel on NULA programm üles ehitatud nii, et see sobiks ka neile, kes pole varasemalt ei kodanikualgatuse ega sotsiaalse ettevõtlusega kokku puutunud. „Kõige olulisem on lahenduse idee – kui uudne ja läbimõeldud see on. Oskused, kuidas algsest ideest toimiv lahendus kasvatada, tulevad inkubaatori programmis pühendunult osaledes,“ lisas Miidla.
Inkubaatorisse kandideerimiseks tuleb saata hiljemalt 2. aprilliks oma idee, mis võib olla seotud mis tahes olulise ühiskondliku probleemi lahendamisega. Näiteks hiljuti koos CV-Online’iga läbi viidud uuringust selgus, et kõige teravamate murekohtadena tunnetavad inimesed vaimse tervise probleeme, aga nimetati ka vaesust, tööpuudust, eakate üksildust, õpetajate puudust ja kodust vägivalda.
Tähtajaks esitatud ideede seast valitakse kümme parimat, mis saavad oma lahendust edasi arendada kuuekuulises inkubaatoris koos kogenud ettevõtjate ja ekspertidega. Aasta lõpus selguvad kolm algatust, mis saavad Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt igaüks kuni 25 000 € suuruse starditoetuse.
NULA inkubaatori käivitasid 2016. aastal Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja Heateo Sihtasutus eesmärgiga leida uuenduslikke lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Aastate jooksul on inkubaatoris osalenud 40 algatust, nende seas näiteks Vaikuseminutid, Topsiring, Tugitakso, Asendusõpetajate süsteem, Jututaja. KÜSK on andnud algatustele ideede elluviimiseks kokku 375 000 eurot stardikapitali.
Kodanikuühiskonna Sihtkapital on Siseministeeriumi haldusalas olev organisatsioon, mille eesmärk on võimestatud avalikes huvides tegutsevad vabaühendused, tugev kodanikuühiskond ja aktiivsed inimesed. Aastatega on erinevate konkursside ja taotlusvoorude raames arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti.
Heateo Sihtasutus kasvatab ja käivitab ühiskondlikke probleeme lahendavaid algatusi aastast 2003. Heateo portfellist on teiste hulgas sirgunud organisatsioonid nagu SA Noored Kooli, MTÜ Uuskasutuskeskus ja SA Kiusamisvaba Kool.

Heateo Haridusfond investeeris idufirmasse, mis plaanib revolutsiooni loodusainete õpetamises
18. mai 2022
Eesti suurim haridusvaldkonna filantroopiafond otsustas investeerida idufirmasse Praktikal, mis pakub katsevahenditest, õppetarkvarast ja juhenditest koosnevat terviklahendust loodusainete õpetamiseks.

Koolijuhid jagasid praktikamuljeid ja kergitasid katet edasistelt plaanidelt
11. mai 2022
11 koolijuhti veetsid selle aasta alguses kolm kuud praktikantidena Eesti tippettevõtetes, et saada uusi kogemusi ja teadmisi, mida oma koolis rakendada. Programm kestab veel kuni sügiseni, kuid ettevõttepraktika on nüüdseks läbi ja koolijuhid on naasnud oma tööpostile. Kõik programmi osalised said enne õppeaasta lõppu kokku, et omavahel kogemusi jagada ja edasistelt plaanidelt katet kergitada.

Heateo SA liitus Eesti esimese laiapõhjalise sotsiaalse ettevõtluse ja innovatsiooni koostöökokkuleppega
10. mai 2022
Sotsiaalse ettevõtluse ja innovatsiooni arengupäeval Tallinnas sõlmiti laiapõhjaline koostöökokkulepe valdkonna arendamiseks. Osalised leppisid kokku, et teevad koostööd nii ühise visiooni seadmisel kui ka tugiprogrammide ja rahastusmudelite arendamisel, samuti uuringute korraldamisel.