Menüü

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot

11. jaanuar 2023, Katrin Arvisto
Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

“Lõppenud aasta näitas mitmel moel, kui abivalmid ja kaastundlikud Eesti inimesed on,” ütles annetuskeskkonna eestvedaja, Heateo Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Katrin Arvisto. “Vahetult pärast Ukrainas lahvatanud sõda kasvasid hüppeliselt annetused neile organisatsioonidele, mis aitasid Eestisse jõudnud põgenikke või andsid abi Ukrainas kohapeal. Selle juures jagus annetajate tähelepanu ja toetust jätkuvalt ka organisatsioonidele, mis tegelevad Eesti ühiskonnas oluliste teemadega,” tõi Arvisto välja. “Loodan, et inimesed, kes eelmisel aastal kas esmakordselt või üle pika aja annetasid, kogesid sellega kaasnevat head tunnet ja jätkavad südamelähedaste algatuste toetamist ka edaspidi. Seda abi on väga vaja,” lisas ta.

Esimest korda annetuskeskkonna ajaloos said ülekaalukalt enim annetusi organisatsioonid, mis seisavad tugeva ja sidusa ühiskonna eest. Neile annetati kokku 320 288 eurot ehk 47% kõigist aasta jooksul tehtud annetustest. Sellesse kategooriasse kuulub ka enamik Ukrainaga seotud projektidest ning suurim annetuste koguja oli Päästeliit 114 478 euroga.

"Täname annetajaid nii Päästeliidu kui Ukraina päästjate poolt. Oleme tänu teile saanud pakkuda kiiret ja vajalikku abi oma Ukraina kolleegidele - sellega on reaalselt elusid päästetud, sõjaõudusi vähendatud. Samal ajal hoiame ja toetame ka Eesti oma päästjaid, et elupäästev abi oleks lähedal, meie kogukonnad hoitud," sõnas Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas.

Lisaks Päästeliidule kogusid eelmisel aastal suuremas mahus annetusi MTÜ Mondo, vähiravifond Kingitud Elu, Tallinna Lastehaigla Toetusfond ning Eestimaa Loomakaitse Liit. Kõik neist peale vähiravifondi kogusid annetusi ka Ukrainaga seotud tegevuste toetuseks.

Keskmine ühekordne annetus oli eelmisel aastal 43 eurot (aasta varem 34 eurot), aasta jooksul tehti ka mitu 5000-eurost annetust. Enim annetati märtsis ja kõige vähem septembris. Kõige suurem osa, 47% annetuste kogusummast läks tugeva ühiskonna valdkonna organisatsioonidele. Viiendik ehk 21% annetustest läks laste ja perede heaks, 16% tervise valdkonna organisatsioonidele, 14% loomade ja looduse eest seisvatele ühendustele ning 3% haridusvaldkonnas tegutsevatele organisatsioonidele.

2022. aasta eraisikute annetuste kogusummale lisandus enam kui 233 300 eurot Swedbanki poolt, mis sisaldas pangapoolset võimendust annetamistalgutel ja panustamist teistesse annetuskeskkonnaga seotud heategevusprojektidesse.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. 15 aastaga on “Ma armastan aidata” kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda toetada. Aastate jooksul on armastanaidata.ee kaudu annetatud enam kui 4 miljonit eurot.


Heateo jutud jätkuvad vabatahtlikkuse ja juhtide arendamise teemadega

02. juuni 2023

"Heateo juttude" järgmise kohtumise külaline on Külli Lilleorg, kes on enam kui 15 aastat panustanud nii Heateo Sihtasutuse enda kui ka Heateo juures olevate algatuste arengusse. Kohtumisõhtu Külliga toimub 15. juunil kell 16.00 Heateo Hub'is (Telliskivi 60a/5).

Mis on sinu Heateo lugu?

01. juuni 2023

"Kui start-up sektor kutsub ennast #estonianmafia sõnapaariga, siis Heateo ümber oleme loonud väga tugeva #impactmafia", kirjutab Heateo tegevjuht Pirkko Valge sünnipäeva-hõngulises juhtkirjas.

Kai Klandorf: Heategu loob tulevikku

01. juuni 2023

Vabaühenduste Liidu juhi Kai Klandorfi tervitus Heateo 20. sünnipäeva puhul.

Vaata kõiki uudiseid