Menüü

“Ma armastan aidata” annetuskeskkond võtab vastu uusi organisatsioone

17. veebruar 2023, Katrin Arvisto
Heategevusorganisatsioone ühendav annetuskeskkond “Ma armastan aidata” ootab liituma võimekaid Eesti elu edendavaid vabaühendusi. Eesti vanimasse ja suurimasse annetuskeskkonda saab kandideerida kuni 3. märtsini. 

““Ma armastan aidata” on vabaühendustele mugavaks ja toetavaks keskkonnaks annetuste kogumisel. Meie organisatsioonid on osa toredast kogukonnast, kus jagatakse kogemusi ning rõõme-muresid, et olla annetaja jaoks usaldusväärseks ja läbipaistvaks partneriks ühiskonna kitsaskohtade lahendamisel,” sõnas Swedbanki toetustegevuste juht Kärt Kaasik.

Praegu kogub keskkonnas annetusi üle 60 organisatsiooni, nende seas ka MTÜ Mondo. “Seisame täna vastamisi suurte ülemaailmsete kriisidega, mis süvendavad juba eksisteerivat ebavõrdsust veelgi. Näeme Mondos, et Eesti inimesed hoolivad õiglasemast maailmast ning soovivad sellele kaasa aidata. Annetamine on üks lihtsamaid viise, kuidas panustada ja oma tuge näidata,” kinnitas MTÜ Mondo kommunikatsioonijuht Kelli Eek. Ta tõi esile, et “Ma armastan aidata” keskkond võimaldab jõuda oma sõnumiga suure osani eestimaalastest ning annab ühtlasi inimestele võimaluse lihtsalt panustada. “Peame Mondos väga oluliseks annetuste kogumise ja kasutamise läbipaistvust. Samu väärtusi kannab ka annetuskeskkond. Hindan väga, et selle kaudu annetamine on usaldusväärne,” lisas Kelli Eek.

Kandideerima on oodatud organisatsioonid, mis tegelevad Eesti ühiskonna mõne olulise murekoha lahendamise või leevendamisega ning on tegutsenud vähemalt ühe aasta. Taotluste puhul hinnatakse projekti tegevust ja sisu, oodatavaid tulemusi, mõju ulatust ning organisatsiooni võimekust oma tegevusest teavitada. Taotlusi hindavad eksperdid, kelle hulka kuuluvad Swedbanki, Heateo Sihtasutuse, Vabaühenduste Liidu, Siseministeeriumi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali esindajad. Kogu info annetuskeskkonnaga liitumise kohta on leitav aadressil armastanaidata.ee/liitumine.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkonna asutasid Heateo Sihtasutus ja Swedbank 2008. aastal. 15 aastaga on see kasvanud Eesti suurimaks annetusi vahendavaks keskkonnaks, kust iga soovija leiab endale südamelähedase organisatsiooni, keda toetada. Annetaja saab täna valida enam kui 60 organisatsiooni vahel, mis koguvad annetusi viies valdkonnas: haridus, lapsed, loomad ja loodus, tervis ning tugev ühiskond. Aastate jooksul on armastanaidata.ee kaudu annetatud enam kui 4 miljonit eurot.

Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid