Heateo Mõjufond toetab kiusamisvastast võitlust koolides
28. august 2018, Kärt KaasikHeateo Sihtasutuse loodud Eesti esimene mõjufond toetab alates sügisest Kiusamisvaba Kooli arengut. Algaval õppeaastal toetatakse Kiusamisvaba kooli tegevust 40 000 euroga. Fondi kogumaht on 500 000 eurot.
SA Kiusamisvaba Kool on tegutsenud 2012. aasta detsembrist ning oma tegevusega tõestanud, et KiVa programm on tõhus nii kiusamise ennetamisel kui ka tekkinud juhtumite lahendamisel. Sel kevadel ilmunud õpilasküsitluse andmeil on programmi pikaajaliselt rakendanud koolides ohvrite osakaal vähenenud kolmandiku võrra. Heateo Mõjufondi toega loodetakse jätkuvalt tõsta programmi kasutavate koolide arvu ning soovitakse senisest veelgi enam panustada juba aktiivse kiusuennetusega tegelevate koolide ja õpetajate toetamisse.
Heateo Sihtasutuse tegevjuhi Pirkko Valge sõnul on Kiusamisvaba Kooli algatus parim näide mõjusast lahendusest, millele mõeldes Mõjufond loodi. „KiVa programm on kõige paremini tõestatud mõjuga kiusuennetusprogramm Eestis ja üks vähestest siinsetest programmidest, mille mõju on teaduslikult uuritud. Programmi rakendavate koolide iga-aastased uuringud näitavad ka Eestis kiusamise pidevat langust. Senised tulemused ja Kiusamisvaba Kooli tiimi soov kasvada on see, mis inspireeris Mõjufondi oma panust andma,“ lisas Valge.
„Oleme 5 selja taha jäänud õppeaasta jooksul tõestanud, et pakutav KiVa programm päriselt toimib ning nii ohvrite kui ka kiusajate osakaalu on võimalik vähendada,“ sõnas sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar. „Soovime nüüd koos Mõjufondiga jõulisemalt laiendada programmi kasutavate koolide arvu ning samal ajal pakkuda juba kiusuennetusele pühendunud koolidele senisest veelgi suuremat tuge: et koolipered oskaksid hakkama saada keerulisemate juhtumitega ning hoida oma rakendamismotivatsiooni ka siis, kui kiusuennetusega paratamatult kaasnevad väsimuslained üle pea kokku kipuvad lööma.“
Heateo Mõjufondi on panustanud mitmed Eesti eraisikud ja
ettevõtjad. Mõjufond toetab ideid, millel on üle-eestiline potentsiaal. Algatuste juures hinnatakse põhjalikult nii
lahendust, mõju hindamise mudelit kui ka organisatsiooni võimekust. Esmase huvi
üles näitamiseks tuleb täita lühike ankeet Heateo kodulehel
www.heategu.ee/mõjufond.
Heateo Sihtasutus on ainus strateegilise filantroopiaga
tegelev organisatsioon Baltikumis, käivitades ja kasvatades algatusi, mis
lahendavad Eestis teravaid ühiskondlikke probleemes. Heategu on käivitanud koos
Eestist hoolivate eraisikute ja ettevõtetega oma 15 tegevusaasta jooksul
mitmeid üle-eestilisi algatusi nagu Uuskasutuskeskus, Noored Kooli,
Kiusamisvaba Kool ja SPIN programm. Koos Swedbankiga käivitasime 10 aastat
tagasi annetuskeskkonna „Ma armastan aidata“.
SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga muuta
Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks töötatakse välja tõenduspõhised meetmeid,
aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutamisele võtmisel ning
tegeletakse teadlikkuse tõstmisega koolikiusamise ning kiusamise vähendamise ja
ohjeldamise viiside kohta.
Lisainfo www.heategu.ee/mõjufond

13 koolijuhti lähevad tippettevõtetesse praktikandiks
15. jaanuar 2023
Jaanuaris lähevad Eesti suurematesse pankadesse ja tehnoloogiaettevõtetesse pikale praktikale 13 haridusjuhti üle Eesti. Neljandat aastat toimuv praktikaprogramm annab uusi teadmisi ja ideid, kuidas veel paremini oma kooli juhtida. Esimesed koolijuhid on oma praktikat juba alustanud, teised teevad seda alates uuest nädalast.

“Ma armastan aidata” keskkonnas annetati eelmisel aastal 688 011 eurot
11. jaanuar 2023
Eesti inimesed annetasid eelmisel aastal “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna kaudu kokku 688 011 eurot, mis tähistab uut rekordit keskkonna ajaloos. 54% sellest summast läks Eesti-sisestele, 46% Ukraina toetusprojektidele.

2022 - suurte raputuste ja väikeste võitude aasta
23. detsember 2022
"Alustasime aastat suure hooga, aga korraks jäi kõik seisma. Nii meie kui ka mitmed algatused võtsid hoogu maha ja mängisid plaane ümber," kirjutab Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge aasta viimase uudiskirja juhtkirjas.