Menüü

Heateo jutud jätkuvad vabatahtlikkuse ja juhtide arendamise teemadega

02. juuni 2023, Katrin Arvisto
"Heateo juttude" järgmise kohtumise külaline on Külli Lilleorg, kes on enam kui 15 aastat panustanud nii Heateo Sihtasutuse enda kui ka Heateo juures olevate algatuste arengusse. Kohtumisõhtu Külliga toimub 15. juunil kell 16.00 Heateo Hub'is (Telliskivi 60a/5).

Külli Lilleorg on üks neist sadadest vabatahtlikest, kes panustavad oma professionaalseid oskusi ja teadmisi suure ühiskondliku mõjuga algatustesse. Võimalusi selleks on Heateo juures palju - ekspertide, mentorite või strateegiliste arendusprojektide läbiviijatena. Et professionaalset vabatahtlikkust ehk pro bono eksperdi rolli suuremalt tutvustada ja uusi inimesi panustama kutsuda, viib Heateo Sihtasutus sellel aastal Aktiivsete Kodanike Fondi* toel läbi suurema arendusprojekti.

Muuhulgas toimuvad selle raames läbi aasta mitmed üritused, kus räägime nii vabatahtlike kui vabaühenduste lugusid ja jagame inspireerivamaid case studysid meie kogemustest. Selleks, et vabatahtliku töö võimalused oleksid huvilistele paremini nähtavad ja kättesaadavad, uuendame aasta teises pooles Heateo kodulehekülge. Näeme, et see strateegiline suund loob olulist väärtust vabaühendustele nende võimekuse tõstmisel. Esimese kohtumisõhtu külaliseks oli Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu, kellega oli juttu sotsiaalse ettevõtte juhtimisest.

Fontese pikaajalise juhtivpartneri, Heateo nõukogu liikme ja vabatahtliku Külli Lilleoruga tuleb jutuks see, kuidas ta Heateo juurde sattus, milline on olnud tema teekond vabatahtlikuna, mida on ta ise selle teekonna jooksul õppinud ja mida sellest kogemusest kaasa võtnud. Ja loomulikult uurime, kuidas 15+ aastat hiljem ta silmad vabatahtliku rollis jätkuvalt säravad.

Kohtumisõhtu "Heateo jutud #2: Külli Lilleorg ja Fontes" toimub 15. juunil algusega 16.00 Heateo Hubis aadressil Telliskivi tn 60a/5 (leiad meid Fotografiskast otse üle väljaku asuva VIVITA ruumidest).

Ajakava:
16.00-16.20 kogunemine
16.20-17.20 Külli Lilleoruga vestleb Heateo tegevjuht Pirkko Valge
17.20-18.00 vestlused jätkuvad vabamas vormis

Üritus on eesti keeles ja tasuta, kuid kohtade arv on piiratud ja eelregistreerimine vajalik
 bit.ly/heateojutud
Soovid Heateo kogukonnaga liituda? Vaata lähemalt: https://www.heategu.ee/liitu

---
Üritus toimub Heateo kogukonnaprogrammi raames. Programmi rahastab Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Värskeid koostöid!

21. september 2023

September on huvitav kuu - toob endaga uut energiat, inspiratsiooni ning tegutsemistahet, kirjutab Heateo Haridusfondi portfellijuht Kadri Väljaste meie septembrikuise uudiskirja sissejuhatuseks. "Heateo jaoks on suurte ambitsioonide, innukuse ja energia säilitamisel peamiseks märksõnaks koostöö."

Üüriplatvormi Rendin looja aitab arendada asendusõpetajate vahendamise IT-süsteemi

20. september 2023

Asendusõpetajate vahendamine koolidesse on mahukas töö, mille paremaks korraldamiseks on MTÜ ASÕP arendamas uut IT süsteemi. Kui Heateo Haridusfondi toetaja, tarkvarainsener Alar Mäerand kuulis, et projektimeeskonnal oleks abi vaja, võttis ta väljakutse vastu ja asus mentori rolli. Intervjuus räägib Alar lähemalt, miks ta oma aega sellesse projekti panustab ja milline on kõige suurema mõjuga investeering tema jaoks.

Terje Äkke: et õpilased saaksid koolist parima võimaliku õpikogemuse, tasub toetada õpetajaid

19. september 2023

Alates maikuust töötab Arengusammude programmi haridusjuhina Terje Äkke, kelle pagasis on 25 aastat kogemust õpetaja, õppejuhi ja õpetajate juhendajana. Nüüd rakendab ta oma teadmisi selleks, et aidata Eesti koolide õpetajatel oma igapäevaväljakutsetega paremini toime tulla. Abivahendiks on Inglismaa õpetajate poolt välja töötatud ning Eesti teadlaste ja haridusekspertide poolt siinse kooli jaoks kohandatud Arengusammude programm, mille kasutuselevõttu Eestis toetab Heateo Haridusfond.

Vaata kõiki uudiseid