Heateo Haridusfond rahastab asendusõpetajate veebiplatvormi 73 000 euroga

Heateo Haridusfond rahastab Asendusõpetajate programmi (ASÕP) platvormi tehnilist arendust 73 000 euroga. ASÕP-i algatus lahendab olulist kitsaskohta Eesti haridussüsteemis, milleks on asendusõpetajate leidmise keerukus tuhandetele koolitundidele.


Asendusõpetaja klassi ees.

ASÕP-i asutaja Teibi Tormi sõnul ootab algatus liituma kõrgharidusega inimesi, kes on huvitatud haridusse panustamisest ning on paindliku ajakasutusega. “Asendusõpetaja vajadus tekib sageli ootamatult. Meie eesmärk on tagada kiire reageerimine ja õige inimese leidmine. Asendusõpetaja lähtub õppekavast ja tagab, et õpilased liiguksid edasi. Täna saame teenust pakkuda Tallinnas, Harjumaal, Tartus ja Tartumaal, huvi teenuse vastu on aga üle-eestiline. Koos Haridusfondiga soovime jõuda igasse kooli Eestis,” rääkis Torm.

2017. aasta lõpus asutatud ASÕPi algatusega on tänaseks liitunud 431 asendusõpetajat. Sel poolaastal on asendatud ligi kolm tuhat tundi. Keskmise suurusega koolis vajab iga kuu asendamist 200 koolitundi. Peamiseks põhjuseks on õpetaja haigus, osalemine koolitusel või töölt lahkumine. Platvormi kaudu asendusõpetajana töötavad inimesed saavad töötasu vastavalt riiklikule palgastandardile. ASÕP-i asutaja Teibi Torm on olnud üheks Noored Kooli ja Tagasi Kooli eestvedajaks. Kevadel sai ASÕP ka Heateo Mõjufondi toetuse, mille abil laiendati meeskonda ja valmistati ette laienemist Tartusse ja Tartumaale.


Asendusõpetajate programmi meeskond, vasakult tegevjuht Gerli Neppi, asutaja Teibi Torm ja värbamisturundusjuht Laura Koni.

Heateo Haridusfondi asutaja Martin Villigu sõnul võib fondilt oodata suve lõpuks veel rahastusotsuseid, kuid enne peab dialoog algatustega viljakate tulemusteni jõudma. “Seni on meile esitatud 95 avaldust, kuid pelgalt avalduse alusel me toetusi ei väljasta. Mitmete algatustega oleme pidevas dialoogis. Vaatame ühiselt koos taotlejaga otsa sellele, mis probleemi ja kuidas kõige tõhusamalt lahendada saab ning kui jõuame konkreetsete tegevuste ning kapitali vajaduseni, siis otsustame. Täpselt nõnda, ühiselt projekti arendades jõudsime otsuseni ka ASÕP-i puhul,” rääkis ta.

Heateo Haridusfond asutati 30. novembril 2018 esialgse mahuga 1,1 miljonit eurot toetamaks algatusi, mis lahendavad kitsaskohti Eesti hariduses. Asutajate soov on toetada Eesti koolide juhtimiskvaliteedi ühtlustumist, õpetajaskonna järelkasvu ning aidata vähendada nende noorte arvu, kel haridustee mingil põhjusel katkeb. Lisaks otsitakse võimalusi toetada koolinoorte STEAM (loodus- ja täppisteaduste ained ning loovuse ja meeskonnatöö) oskuste arendamist, mis on kaasaegse majanduse võtmekompetentsid. Inimestel ja algatustel, kellel on idee ja plaan saavad rohkem infot fondi kohta Heateo Sihtasutuse koduleheküljelt www.heategu.ee/haridusfond.

Haridusfondi idee algatasid Eesti ettevõtjad – Bolti kaasasutaja Martin Villig ja TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus. Fondi asutajaliikmed on Alari Aho, Riivo Anton, Viljar Arakas, Ahti Heinla, Martin ja Terje Henk, Taavet Hinrikus, Gerri Kodres, Norris Koppel, Kristo Käärmann, Rain Lõhmus, Piret ja Veljo Otsason, Martin Rand, Risto Rossar, Tõnu Runnel, Ragnar Sass, Helen ja Martin Tajur, Annika Tallinn, Dina ja Hannes Tamjärv, Ede ja Sten Tamkivi, Kalev Tanner, Sten Tikk, Priit Vaikmaa, Peep Vain, Kaido Veske, Mari-Liis ja Martin Villig.

Ettevõtetest rahastavad fondi Civitta, Contriber, Eften, Helmes, Lingvist, Monese, Pipedrive, Superangel, Bolt ja TransferWise. Haridusfondi juhib Heateo Sihtasutus, kellel on pikaajaline kogemus mõjusate ühiskondlike algatuste käivitamisel ja kasvatamisel.

Jaga