Menüü

Heateo Haridusfond panustab järgmisel kolmel aastal Eesti üldharidusse 2 miljonit eurot

07. aprill 2022, katrin
Täna algab eraettevõtjate ja Heateo Sihtasutuse loodud Heateo Haridusfondi uus hooaeg. Kolme aasta jooksul panustab fond Eesti üldhariduse sõlmküsimusi lahendavatesse algatustesse kaks miljonit eurot. Osa rahast suunatakse ka Ukraina sõja eest pagenud laste haridustee toetamiseks.

“Heateo Haridusfond on kolme tegevusaastaga end tõestanud ja seda mitmes erinevas rollis - lisaks haridusalgatuste toetamisele ja neisse investeerimisele oleme ka ise uusi algatusi käivitanud ja seeläbi haridussüsteemi muutnud,” rääkis üks fondi ellukutsujatest, Bolti kaasasutaja Martin Villig.


“Heaks näiteks on haridusjuhtide praktikaprogramm, mille koos partneritega ellu kutsusime. Kolme aasta jooksul on 28 koolijuhti saanud võimaluse tippettevõtetes juhtimiskogemusi omandada, et seejärel oma koolis uuendusi ellu viia. See on oluline, sest hästi juhitud kooli tahavad õpetajad tööle tulla,” lisas Villig.


Wise’i kaasasutaja Taavet Hinrikuse sõnul on Heateo Haridusfond võtnud enda peale haridusidude toetamise ehk uudsete lahenduste esmase testimise: “Iduettevõtjatena teame, et uuenduslikke ideid tuleb testida kiiresti ja paindlikult, et saada selgus, millistel lahendustel on potentsiaali kasvada ja laieneda. Heateo Haridusfond võtab esmase riski enda kanda ning riik ja teised rahastajad saavad juba testitud lahenduse. Kui haridusidu on end tõestanud, siis see on hea eeldus algatuse positiivse mõju laiendamiseks kõikidesse Eesti koolidesse,” ütles Hinrikus.


“Ootame kandideerima ambitsioonikaid algatusi, mis soovivad Eesti haridussüsteemi heas mõttes raputada ja uuele tasemele aidata,” ütles Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge. “Otsime jätkuvalt lahendusi, mis aitaks kindlustada õpetajate järelkasvu ja tõstaks koolijuhtimise kvaliteeti. Uuel perioodil aga soovime näha rohkem selliseid algatusi, mis aitavad koolilastel omandada oskuse õppida. Fond on valmis toetama ka sõjapõgenikest laste haridusteed, oleme selleks planeerinud kuni 100 000 eurot,” lisas Pirkko Valge.


Eelmise kolme aastaga panustas fond miljon eurot algatustesse, mis tõid Eesti koolidesse ligi 200 uut õpetajat ja andsid õpilastele edaspidiseks eluks kasulikke oskusi. Kokku toetati 15 algatust, mis jõudsid 80% Eesti koolidest ja neist sai osa ligi 40 000 õpilast.

Heateo Haridusfond teeb tihedat koostööd nii Haridus- ja Teadusministeeriumi kui kohalike omavalitsustega.


Heateo Haridusfond on filantroopiafond, mille eesmärk on anda hoog sisse algatustele, mis aitavad lahendada Eesti üldhariduse suurimaid sõlmküsimusi. Fondi asutasid Martin Villig, Taavet Hinrikus, Bolt ja Wise koos uue põlvkonna ettevõtjatega, kes on tänaseks fondi panustanud kokku 3 miljonit eurot. Heateo Haridusfondi juhib Heateo Sihtasutus, kellel on pikaajaline kogemus mõjusate ühiskondlike algatuste käivitamisel ja kasvatamisel.


Fondi toetajad:
Alari Aho, Priit Alamäe, Riivo Anton, Viljar Arakas, Ahti Heinla, Martin ja Terje Henk, Taavet Hinrikus, Monica ja Ott Kaukver, Gerri Kodres, Kaarel Kotkas, Oliver Leisalu, Alvar Lumberg, Märt Lume, Anastassia ja Alar Mäerand, Martin Mägar, Meelis Niinepuu, Veljo ja Piret Otsason, Kairi Pauskar, Andres Rätsepp, Tõnu Runnel, Ragnar Sass, Riho Taba, Martin ja Helen Tajur, Annika Tallinn, Hannes Tamjärv, Kaisa ja Taavi Tamkivi, Kalev Tanner, Sten Tikk, Priit ja Kärtu Vaikmaa, Markus Villig, Martin ja Mari-Liis Villig.
Ettevõtetest rahastavad fondi Alexela, Bolt, Edumeel, EfTEN Capital, Nortal, Pipedrive, Superangel, Taavet+Sten, Veriff ja Wise.


Vaata ka: www.heategu.ee/haridusfond

Kuhu kaovad noored õpetajad?

04. oktoober 2022

Uus kooliaasta on praeguseks juba üle kuu aja kestnud ja nii õpilastel kui õpetajatel on olnud aega koolieluga harjuda. Neile, kes käivad kooliteed juba mitmendat aastat, on kohanemine ilmselt olnud lihtsam. Esimese klassi lastele ja alustavatele õpetajatele aga on kõik uus ja põnev, kohati ehk veidi hirmuski. Koos õppeaasta algusega kõlavad järjest kõvemini hääled kvalifitseeritud õpetajate puudusest, läbipõlemisest ja õpetajatöölt lahkumisest. Neist viimasele küsimusele – kuidas püsivad õpetajad just õpetajatööl ning millistele ametikohtadele edasi liigutakse – otsiski statistikaamet sel kevadel ja suvel vastuseid Heateo Haridusfondi tellimusel.

Pirkko Valge: pöörame õpiharjumused pea peale

30. september 2022

"Haridusmaastikul on juhtunud see, et õpilaste hindamise tuules on õpetajad ise hakanud kartma eksimist. Õpetaja peaks justkui olema valmis alates esimesest päevast, kui ta klassi ette läheb, ja püsima eksimatuna kuni viimaseni. Eksimused käivad aga paratamatult arenguga kaasas," kirjutab Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge Heateo värskes uudiskirjas. Juttu tuleb uudsetest lahendustest, mis aitavad õpetajatel samm-sammu haaval ja õpipartnerite toel end arendada.

Artur Taevere: koole ja õpetajaid tuleb toetada järjepidevalt

28. september 2022

Heateo Haridusfondi uue perioodi esimene toetus läks Eestis uudse Arengusammude programmi arendamiseks. Tegemist on Inglismaa õpetajate seas väga populaarse Steplabi platvormi spetsiaalselt Eesti õpetajate jaoks kohandatud versiooniga, mille juurutamist ja arendamist veab eest Artur Taevere. Intervjuus räägib Artur lähemalt nii Arengusammude sisust kui ka oma töistest tegemistest eri paigus üle maailma.

Vaata kõiki uudiseid