Millisele uuenduslikule algatusele annad Sina oma hääle ja kas ühiskondlik revolutsioon = sotsiaalne innovatsioon?
03. august 2016, anna.lindpereReedel, kell 17:30 esitlevad oma ideid läbi suve Nupukate lahenduste (NuLa) inkubaatoris osalenud lahenduste autorid. Kutsume publikut kaasa mõtlema, millisel meeskonnal võiks olla kõige suurem mõju meie ühiskonna heaolule? Milline on kõige innovaatilisem algatus? Milline algatus viiakse kindlasti ellu? Millist ühiskondlikke probleeme lahendavat algatust tahaksid toetada sina? Kõiki ideid ühendab soov muuta midagi meie ühiskonnas paremaks ja teha seda võimalikult hästi. Kohale tasub tulla õigeaegselt, sest hääletamises osalemiseks on vajalik kõikide esitluste kuulamine. Publiku lemmikule on Uuskasutuskeskus välja pannud 1000 eurose eripreemia lahenduse arendamiseks.
Lahenduste autoreid innustab Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska.
Osalevad: Topsiring, Saagu Valgus, Kalamaja Avatud Kool, Rehabilitatsiooni keskus, Vaikuseminutid, Rahvusvaheline Maja, Tagasi Kooli õpilaste huvidest lähtuva õppimise ja õpetamise programm.
Laupäeval, kell 11:30 asume koos iduettevõtjatega pead murdma, kas ja mille poolest erinevad sotsiaalsed start-upid tavapärastest start-upidest. Viimased teevad täna revolutsiooni mitmetes valdkondades: läbipaistvam pensionikogumine, avatum maailm tööotsijale, toimivamad teenused, nagu tarkvara testimine, mis tõmbavad kapitali ja kliente üle maailma. Samal ajal toimetavad sotsiaalsed start-up'id kolmandas sektoris peamiselt algatajate enda entusiasmil ja üksikute toetajate toel. Täna on maailmas need sektorid omavahel märksa rohkem põimunud ja on tekkinud investorite kogukond, kes otsib ühiskondlikku mõju koos investeerimisvõimalusega. Mis on need piirid, mis hoiavad idufirmasid tagasi liikumas suuremate ühiskondlike väljakutseteni ja mis on need väljakutsed, mis takistavad kolmandat sektorit kutsumast ellu toimivate ärimudelitega lahendusi. Või on need piirid juba kadunud?
Arutelus hoiab teravust Kaspar Jõgeva.
Arutlevad: Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge, Tõnu Pekk Tulevast, Urmas Peiker Funderbeamist ja Kristel Viidik Testliost.
Lisaks on Arvamusfestivalil üleval "Ma armastan aidata" annetuskeskkonna fotonäitus "Kas keegi teine ei võiks aidata?". Näitusel on fotod 41 tugevast Eesti vabaühendusest, kes näevad iga päev vaeva, et meil kõigil siin hea olla oleks. Fotonäituse leiad Tallinna maanteelt Arvamusfestivali alalt.
Vaata ka teisi Ühiskondliku innovatsiooni ala arutelusid siit.
Arvamusfestivali kaardi saad alla laadida siit. Meid leiad alalt number 5.

Valminud on uus tööriist haridusjuhtide arengu toetamiseks
25. mai 2023
Täna, 25. mail andsid Eesti Koolijuhtide Ühendus ja Heateo Haridusfond haridus- ja teadusministeeriumile üle uue haridusjuhtide kompetentsi- ja karjäärimudeli, mis on abiks nii haridusjuhtide värbamisel, nende arendamisel kui ka edasisel karjääri planeerimisel.

Tule Heateo kogukonnaüritusele 16. mail!
05. mai 2023
Heateo Sihtasutus alustab sel kevadel uut üritustesarja, mille raames kohtuvad huvilised, vabatahtlikud ning vabaühendused. Sarja "Heateo jutud" raames räägime sellest, mida tähendab töö kolmandas sektoris, vabatahtlikuks olemine ning millised on võimalused mõjusaks panustamiseks.

Värske käsiraamat on abiks parimate koolijuhtide leidmisel ja värbamisel
05. mai 2023
Heateo Haridusfondi toel valmis aprillis koolipidajatele mõeldud käsiraamat haridusjuhi värbamise ja valiku tulemuslikuks korraldamiseks. Haridusfondi jaoks on koolijuhtimise kvaliteet üks kolmest fookusteemast ja tee selleni algab kvaliteetsest värbamisest. Meie jaoks on oluline, et koolijuhtide värbamine oleks professionaalne ja saaksime Eesti koolidesse võimalikult tugeva juhiprofiiliga inimesed.