Anneta oma aega läbi “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna

Heateo ja Swedbanki loodud “Ma armastan aidata” annetuskeskkonnas saab alates juulikuust annetada lisaks rahale ka enda aega. Kõik 41 annetuskeskkonda kuuluvat vabaühendust saavad lihtsa süsteemi abil luua enda ajakogmise projekti, kuhu on võimalik ennast vabatahtlikuks registreerida. Vaata pakkumisi siit.


Eestis on väga palju vabaühendusi, kes näevad iga päev vaeva, et meil oleks siin parem elada. Meil kõigil on võimalus neid aidata ning lüüa kaasa nende tegemistes. Üks võimalus selleks on raha annetamine, kuid veelgi põnevam on minna annetama oma aega!

Vabaühendused panevad üles enda vabatahtlikku töö kuulutuse ning soovija saab lihtsalt klõpsates nupule võtta organisatsiooniga ühendust ja leppida kokku täpsem vabatahtliku töö aeg.

Pakkumisi saavad esitada 41 heategevusorganisatsiooni neljast erinevast valdkonnast – lapsed ja pered, tervis ja toimetulek, loomad ja loodushoid ning haridus ja võrdsed võimalused, kes on hinnatud oma tegevuselt tugevaks ja jätkusuutlikuks.

Kristiina Gabor-Mägi, kes on Minu Unistuste Päeva tegevjuht lisas, et uued rakendused nagu ajaannetus võimaldavad nende organisatsioonil rõõmustada veelgi rohkemaid lapsi, kes vajavad haiguse tagajärjel väga ühte rõõmsat päeva. “Usun, et aeg on meie kõige väärtuslikum vara ja mul on väga hea meel, et on inimesi, kes tahavad seda jagada meiega”, rääkis Minu Unistuste Päeva tegevjuht.

Mille järgi üldse valida, keda aidata?

Kuna vabaühendusi Eestis on palju, panime koos pikaaegsete vabatahtlikke abiga kokku 4 punkti, mis aitavad teha valikut lihtsamaks.

1. Mõtle, milline tegevusvaldkond on sinu jaoks tähtis

Enne kui hakkad valima heategevusorganisatsiooni, kelle juurde appi minna, mõtle, milline valdkond on sinu jaoks kõige südamelähedasem. Kui oled näiteks tulihingeline loomaarmastaja või looduskaitsja, siis mine appi just sellisele vabaühendusele, kes tegeleb nende teemadega.

2. Vali organisatsioon, kelle tegevusse sa usud

Enne kui lähed vabatahtlikuks, uuri täpsemalt, millised on selle heategevusorganisatsiooni väärtused ja kas need ühtivad ikka sinu omadega. Veendudes selles saad olla kindel, et inimesed, kes selles vabaühenduses töötavad jagavad sinu maailmavaadet ning ees ootab põnev aeg!

3. Otsusta, millisel viisil tahaksid aidata

Vabatahtliku töid on enamasti kahte sorti. Esiteks tööd, mis ei eelda erilisi oskusi ning on jõukohase peaaegu kõigile. Näiteks erinevad talgud, metsa koristused, maja värvimised, kaartide meisterdamine jne. Teiseks on töid, mis vajavad just väga spetsiifilisi teadmisi näiteks turundusest, IT-st, finantsvaldkonnast, õigusteadusest, lastest jne.

Sellisel juhul otsitakse appi just professionaalseid vabatahtlikke, kes jagavad oma iga päevaselt tööelus kasutatavaid teadmisi. Seega tuleks enne vabaühenduse juurde minemist mõelda, et mida on sul pakkuda ja milles oled just sina ise kõige tugevam.

4. Hinda oma resursse õigesti

Enne kui lubad annetada oma aega, mõtle läbi, kas sul tegelikult ka on jaksu ning aega, mida üldse annetada. Hiljem kui oled juba kokkuleppe vabaühendusega sõlminud, kuid selgub, et ikkagi sul pole piisavalt aega, siis on kindlasti mõlemad pooled õnnetud. Enda ajaresursside aus hindamine aitab valida ka tööd, mida lähed tegema.

Kui oled need punktid läbi mõelnud on sul ka heategevusorganisatsiooni lihtsam leida ning teie koostöö sujub veelgi paremini. Vabatahtlik töö teeb sind kogemuse võrra rikkamaks ning samas lihtsustab ühe väheste resurssidega vabaühenduse tööd!

Lugu ilmus Delfi Kasulik portaalis.

Jaga