Menüü

Heateo aasta lõpu tänusõnad

23. detsember 2014, Kaspar Kelder
"Aitäh, et olete aidanud meil head teod kiiremini liikuma panna!" 
- Heateo tiim

Ühiskondliku mõju osakute käivitajad
2014.aastal võtsime endale ühe ambitsioonika eesmärgi – käivitada ühiskondliku mõju osakute „eestistamise“ protsess. Tegu on mastaapse, ühiskonna erinevaid osapooli ühendava algatusega, kus peamist rolli mängib koosmõju avaliku sektori, erainvestorite ja ka vabakonna vahel. Tänaseks oleme leidnud inimesed ja organisatsioonid, kes ideesse usuvad ja meid sellel teekonnal toetavad – seega algus on tehtud, koos teiega!

Kaasamõtlejad: Kai Liiva, Taavi Veskimägi, Kaido Veske, Margus Uudam, Tarmo Jüristo, Vaiko Tammeväli, Swedbanki privaatpanganduse töötajad, SIB idee maaletoojad Kaarel ja Risto Oja
Tegijad: Jaan, Riinu ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Annika, Hille ja Praxis
Partnerid: Sotsiaalministeerium, Rahandusministeerium, Justiitsministeerium, Töötukassa, Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Toetajad: Eesti Arengufond ja Euroopa Komisjon
Aitäh, teie väärt panuse eest ühiskondliku mõju osakute mudeli kujundamisel!

Sotsiaalse innovatsiooni suuna kaasamõtlejad ja vedajad
2014 aasta jääb meelde kui sotsiaalse innovatsiooni aasta, kus käivitasime sotsiaalse innovatsiooni võrgustiku, tulime välja blogiga novus.ee, korraldasime koos Kodanikuühiskonna Sihtkapitaliga sotsiaalse innovatsiooni konkursi, viisime ellu 8-kuulise teenusedisaini programmi, suvel olime Arvamusfestivalil väljas sotsiaalse innovatsiooni teemalavaga koos põnevate aruteludega.

Teenusedisaini pilootprojekti vedajad, osalised, partnerid:Jannus Jaska ja Hannes Seeberg, vabaühendused (MTÜ Eluliin, MTÜ Abikäsi, SOS Lasteküla Eesti Ühing, SA Kiusamise Vastu, Noored Kooli, MTÜ Eluliin, Tähtvere Avatud Naistekeskus, Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir, SA Autistika), Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Sotsiaalkindlustusamet, Töötukassa, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.
SI võrgustiku liikmed: Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, Tartu Ülikooli sotsiaalsete praktikate ja sotsiaalse innovatsiooni uurimisrühm, Poliitikauuringute Keskus Praxis, Siseministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalministeerium, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Domus Dorpatensis, Reach for Change, Disainikeskus. Ja Maiu Uus (analüütik), Kaie Kotov (Tartu Ülikooli doktorant), Piret Jeedas (MTÜ Ruumiloojad).
SI konkurssi algataja: Agu Laius ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital
Suuna vabatahtlikud: Kaarel Roosa, Kerli Onno, Anna Lindpere – sotsiaalse innovatsiooni kommunikatsioon
Suuna toetaja: Siseministeerium
Aitäh, et te lõite võimaluse tuua Sotsiaalse Innovatsiooni teema Eesti ühiskonnas suurema tähelepanu alla!

SPIN-programmi ettevalmistamise osalised
2014.aastal käivitasime uue noortele suunatud ja spordil põhineva sekkumisprogrammi SPIN! Valmistasime ette programmi mudeli ja erinevate sessioonide ülesehituse ja programmi mõju hindamise mudeli. Kujundasime SOS Lasteküla ja Kopli Noortekeskuse laste abiga programmi brändi ja valmistasime ette veebilehe ja sihtrühma noorte värbamise tegevused. Lõime programmi elluviimiseks vajaliku võrgustiku ja juhtimisstruktuuri. Värbasime ja valmistasime ette programmi sessioone läbiviivad treenerid ja abitreenerid ning sõlmisime kokkulepped programmi toimumiskohtadega.

Vabatahtlikud: Ly Kasvandik, Annegrete Johanson, Pille Teder, Anna Markina, Kristiina Treial, Snezana Stoljarova, Elina Kivinukk, Karin Öövel, Anni Rahula, Maria Vita, Martin Sookael, Indrek Zelinski, Marek Lemsalu.
Partnerid: Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Jalgapalli Liit, FC Flora, FC Levadia, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Tallinna Haridusamet, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Põhja-Tallinna Linnaosa Valitsus, Avatud Meele Instituut, ESTipp Ehte, Humanitaargümnaasium, Karjamaa Põhikool, Laagna Gümnaasium, Kuristiku Gümnaasium, Mahtra Põhikool, Merekalda Kool, Sina ja Mina Perekeskus.
Kaasaaitajad: Advokaadibüroo Borenius, SOS Lasteküla, Spring Advertising, Sportlyzer, Sportland, Nike, Klick Eesti, Fifaa, Tamrex, Ühendkuningriigi Suursaatkond Eestis
Toetajad: Briti Kaubandus-Tööstuskoda, Ameerika Kaubandus-Tööstuskoda
Suurtoetaja: Siseministeerium
Aitäh, et te olete olnud meie kõrval ja andnud oma panuse selle aasta jooksul!

Meie portfelliorganisatsioonide sõbrad: Aitäh, et te panustate oluliste probleemide lahendamisse!
Aasta jooksul panustasime portfelliorganisatsioonide juhtimise, kommunikatsiooni ja rahastamise võimekuse kasvu! Kõige suurema arenguhüppe tegi Kiusamisvaba Kool, mis lõpetas edukalt pilootaasta. Sügisel liitus olemasoleva 17 KiVa kooliga veel 14 uut kooli. Koostöö ja suurema mõju saavutamiseks käivitati aasta lõpus koos teiste valdkonna organisatsioonidega liikumine Kiusamisvaba Haridustee Eest.

Uuskasutuskeskus ja Ameerika Kaubandus-Tööstuskoda – Aitäh, et toetate Kiusamisvaba Kooli arengut!
Fontes PMP – Aitäh, SA Noored Kooli, Uuskasutuskeskuse, SA Terve Eesti, Heateo SA toetamise eest inimeste ja nende arendamisega seotud küsimustes!
Kristel Voltenberg ja Eesti Advokatuur – Aitäh, et olete valmis meie ja meie portfelliorganisatsioonide tegemisi jätkuvalt juriidilise nõuga toetama!
Advokaadibüroo Aivar Pilv – Heateo SA nõustamise eest!
Advokaadibüroo Borenius – Programmi SPIN nõustamise eest!
Advokaadibüroo Sorainen ning Advokatuuribüroo Lentsius & CASUS – SA Terve Eesti nõustamise eest!
Advokaadibüroo Eversheds Ots & Co – Noored Kooli nõustamise eest!
Bloom Design – Aitäh, et aitasite kaasa Sotsiaalse innovatsiooni teemalise sõnumite koostamisse ja kujundamisse ja Noored Kooli tegemistesse!
EMOR ja Kaidi Kandla – Aitäh, et aitasite kaasa Eesti Lasterikaste Perede Liidu tegemistele!

Heateo laiendatud pere: Aitäh, et meid suunate, julgustate ja toetate!
Nõukogu – Taavi Jakobson, Artur Taevere, Hannes Tamjärv, Külli Lilleorg, Margus Rink, Armin Kõomägi, Tarmo Jüristo, Priit Mikelsaar, Jaan Puusaag, Vaiko Tammeväli
Partnerid – Hannes Tamjärv, Ahti Heinla, Kristi Liiva, Katrin Saali Saul, Armin Kõomägi, Karmen Palts, Maarja Oviir-Neivelt, Tiina Mõis
Toetajad – Swedbank AS, Krimelte OÜ, Fontes PMP OÜ, Biomarket OÜ, Paks Tuvi OÜ, Uuskasutuskeskus MTÜ

Aitäh teile kõigile, et olete osaks muutustest!

Kuhu kaovad noored õpetajad?

04. oktoober 2022

Uus kooliaasta on praeguseks juba üle kuu aja kestnud ja nii õpilastel kui õpetajatel on olnud aega koolieluga harjuda. Neile, kes käivad kooliteed juba mitmendat aastat, on kohanemine ilmselt olnud lihtsam. Esimese klassi lastele ja alustavatele õpetajatele aga on kõik uus ja põnev, kohati ehk veidi hirmuski. Koos õppeaasta algusega kõlavad järjest kõvemini hääled kvalifitseeritud õpetajate puudusest, läbipõlemisest ja õpetajatöölt lahkumisest. Neist viimasele küsimusele – kuidas püsivad õpetajad just õpetajatööl ning millistele ametikohtadele edasi liigutakse – otsiski statistikaamet sel kevadel ja suvel vastuseid Heateo Haridusfondi tellimusel.

Pirkko Valge: pöörame õpiharjumused pea peale

30. september 2022

"Haridusmaastikul on juhtunud see, et õpilaste hindamise tuules on õpetajad ise hakanud kartma eksimist. Õpetaja peaks justkui olema valmis alates esimesest päevast, kui ta klassi ette läheb, ja püsima eksimatuna kuni viimaseni. Eksimused käivad aga paratamatult arenguga kaasas," kirjutab Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge Heateo värskes uudiskirjas. Juttu tuleb uudsetest lahendustest, mis aitavad õpetajatel samm-sammu haaval ja õpipartnerite toel end arendada.

Artur Taevere: koole ja õpetajaid tuleb toetada järjepidevalt

28. september 2022

Heateo Haridusfondi uue perioodi esimene toetus läks Eestis uudse Arengusammude programmi arendamiseks. Tegemist on Inglismaa õpetajate seas väga populaarse Steplabi platvormi spetsiaalselt Eesti õpetajate jaoks kohandatud versiooniga, mille juurutamist ja arendamist veab eest Artur Taevere. Intervjuus räägib Artur lähemalt nii Arengusammude sisust kui ka oma töistest tegemistest eri paigus üle maailma.

Vaata kõiki uudiseid